Kadirli’de “Uykuda Solunum Bozukluğu Laboratuvarı” Açıldı

Kadirli’de “Uykuda Solunum Bozukluğu Laboratuvarı” Açıldı

Özel Yedimart hastane bünyesinde kurulan laboratuvarın vatandaşların hizmetine sunulduğu belirtildi.20.07.2018 00:00

Özel Yedimart Hastanesini sağlık sektöründe bölgede markarnhaline getiren saygınlığı ve girişimciliği ile kamuoyunda adından söz ettirenrnHastanede yaptığı hizmetler ve yeniliklere bir yenisini daha ekleyen ÖzelrnYedimart Hastanesi genel koordinatörü Doktor Mustafa Gürlek, Son teknolojiyernsahip yazılım ve donanımı olan cihazların kullanıldığını söyledi.

rnrn

Gürlek, Hastaların neredeyse bütün ihtiyaçları düşünülerekrntasarlanan ünitede, önce uyku problemleri olanlar incelenip teşhis ve tedavirnsüreçleri titizlikle yürütülüyor diyerek, hem teşhis hem de tedavi süreçleriylernilgili uyku laboratuvarı hakkında önemli bilgiler verdi.

rnrn

Gürlek,Uyku esnasında önce horlama, nefes alamama, bazen dernboğulur gibi uyanma, gün içinde uyuklama gibi şikayetleri olan vatandaşlardarnuyku apnesi olabileceğini belirtti. Gürlek bu durumun farkedildiği andanrnitibaren bir hekime müracaat etmeleri gerektiğini dile getirirken, Bu Kişilerdernsık sık uyanma, geceleri idrara kalkma, aşırı terleme, huzursuz uyku gibi gecernbelirtilerinin yanında gündüzleri uykululuk hali, sabah ise baş ağrıları,rnkonsantrasyon ve de anlık hafıza bozukluğu, depresyona meyil gibi durumlarınrngözlenebileceğini sözlerine ekledi.  

rnrn

 

Diğer SAĞLIK haberleri

  • PAYLAŞ