Arızalanan Araçta Kaçak Et Çıktı

Arızalanan Araçta Kaçak Et Çıktı

Osmaniye'de yol kontrolü sırasında durdurulan bir yemekçilik şirketine ait olduğu iddia edilen minübüste ele geçirilen faturasız ve ambalajsız 1 Ton et imha edilirken Minübüste bulunan biri Suriye uyruklu 2 kişi emniyet müdürlüğü ekipleri tarafından göz altına alındığı açıklandı.20.07.2018 13:55

Alınan bilgiye göre, Osmaniye Emniyet Müdürlüğü trafikrnekipleri yaptığı yol kontrolünde teknik arıza nedeniyle durdurulan birrnminibüste yaptıkları aramada menşei belirsiz, et benzeri hayvansal ürünlerrntaşıdığı tespit edildi.

rnrn

Haber verilen  GıdarnTarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü olay yerine gelen gıda kontrol görevlilerirnsöz konusu araçta yaptıkları incelemede, İl dışından bir yemekçilik şirketininrnismi ve iletişim bilgileri bulunan, soğutma tertibatsız şekilde muhafaza edilenrn1 ton et benzeri hayvansal ürün tespit etti.

rnrn

Ürünlerin faturasız, etiketsiz olduğu, araç içerisindernambalajsız olarak bulunduğu bildirildi.

rnrn

Araçta bulunan biri Suriye uyruklu iki kişi araçta bulunanrnürünleri Adana İli Seyhan ilçesinden ismini ve tabelasını bilmedikleri birrnişyerinden aldıklarını, ürünü evcil hayvan yemi olarak satacaklarını beyanrnettiler.

rnrn

Güvenli Gıda olarak değerlendirilmeyen etin insan ve hayvanrnbeslenmesinde kullanılamayacağı kaydedildi. 1 ton etin laboratuvar analizi içinrnnumune alınarak Yed-i Emin e teslim edildiği ve gömülerek imha edildiğirnöğrenildi.

rnrn

Uygun olmayan şekillerde et taşıyan kişiler hakkındarnOsmaniye Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunulduğu bildirildi. Resul Özdil 

Diğer SAĞLIK haberleri

  • PAYLAŞ