Pisti olan Hastaneye inemiyor stadyuma iniyor

Pisti olan Hastaneye inemiyor stadyuma iniyor

Kadirlide 2006 yılında yapılan 150 yataklı Devlet hastanesinin helikopter pisti yanlış hesaplama yüzünden kullanılamıyor. 31.10.2018 09:19

Yıllardır tek bir helikopterin bile inemediği pist süs gibi duruyor. İnsan hayatı kurtarılması acil müdahaleye bağlıdır.Çok ağır olan hastalar kısa sürede üst basamak hastanelere sevk ediliyor.

112 Helikopter Türkiye'de bir çok hastanın acil müdahale sonrası hayatını kurtarmıştır. Sağlık Bakanlığının çok güzel bir uygulamasıdır. Bazen saniyelerin bile çok önemli olduğu acil vakalarda ambulans helikopter çağrılır.

Yaklaşık 15 dakikada hasta Adana'ya götürülür ve müdahale sonrası hayatı kurtulur.Kadirlide ise Hastanede süs gibi duran piste henüz bir helikopter inemedi hastalar 112 ambulansıyla şehir stadyumuna götürülüyor ve tahmini süre 10 dakika sonra helikoptere alınıyor yani saniyeler hasta aleyhine işliyor.Şimdi soruyorum yıllardır bu pist neden kullanılmıyor? 

Yıllardır neden çözüm bulunmuyor ? O pist yapılırken projeyi yapan mühendis hesap hatası mı yaptı ? Helikopter hastaneye ne zaman inecek kaç gün kaç ay kaç yıl sonra ? yoksa hiç mi inmeyecek? 

Burhan Demircioğlu

Diğer OSMANİYE haberleri

  • PAYLAŞ