Osmaniye Belediyesi kurban fiyatını belirlenmeyecek

Osmaniye Belediyesi kurban fiyatını belirlenmeyecek

10 Ağustos’ta Osmaniye Belediyesi’nin başkanlığında kurulan komisyon kurbanlıkların satış fiyatlarını Koyun-Keçi 17-20 TL, Tosun 17-19 TL olarak açıklamıştı.14.08.2017 00:00
Kamuoyundan gelen tepkiler üzerine açıklama yapan Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara, komisyonun yeniden toplanarak kurban fiyatlarının yeniden belirleneceğini belirtmişti.
Osmaniye Belediyesinden yapılan yazılı açıklamada komisyonun fiyat üzerinde uzlaşamadığı belirtilerek bu yıl kurban fiyatı belirlenmeyeceği açıklandı.
Belediyeden yapılan açıklama “Bugüne kadar belediyemiz başkanlığında toplanan, Kasaplar Odası, İl Gıda Tarım Müdürlüğünün de temsil edildiği “İl Kurban Fiyat Belirleme komisyonu” ikinci kez toplanmış fakat fiyat üzerinde uzlaşılması mümkün olmamıştır.
Bu yıl ülkemizde ve dünyada oluşan konjonktür et fiyatları ile ilgili ortak bir görüş oluşmasına engel olmuştur. Aslen belediyemizin böyle bir fiyat belirleme yetkisi ve sorumluluğu bulunmamaktadır. Bu sebepler nedeni ile bu yıl kurban fiyatı belirlenmeyecektir. Kamuoyu bilgisine arz ederiz” İfadelerine yer verildi. 

Kaynak: RESUL ÖZDİL / www.habertanikgazetesi.com

Diğer OSMANİYE haberleri

  • PAYLAŞ