İlk Yardımı Tiyatro İle Öğreniyorlar

İlk Yardımı Tiyatro İle Öğreniyorlar

Kadirli ilçesinde öğrencilere Tiyatrolu ilk yardım eğitimi veriliyor. Kadirli Devlet Hastanesi Başhekimliği ilçede farklı bir projeye imza attı.19.11.2015 08:42
İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı köy ve şehir merkezinde toplamda 35 okulda Ortaokul ve Lise öğrencilerine yönelik “Bir Kalp Bir Hayat’’projesi başlattı.Hastane dahiliye uzmanı Doktor Serkan Besli ve hastane personelleri tarafından slayt yardımı olmadan alışılmışın dışında Tiyatro tarzı öğrencilere ilk yardımda nelerin yapılması gerektiği gösterildi. 

ÖĞRENCİLERE TİYATROLU İLK YARDIM EĞİTİMİ- 
Aydınoğlu Tufanbey Ortaokulunda öğrenciler farklı bir uygulamayla karşı karşıya geldiler.İlk yardım başlamadan önce kurgu gereği bir öğrenci seçildi.bayılmış numarası yapan öğrenci görevli tarafından masaya yatırılarak doktor ve hastane personelleri tarafından ilk müdahalesi yapıldı. Bayılma numarasını gerçek zanneden arkadaşları ise kısa süreli bir panik yaşadılar.Projenin amacının öğrencilere normal formatın dışında ilk yardım eğitiminin çocukları güldürürken öğretmek, hem çocukların aktif olarak katılımını sağlamak hem de komik tarzda kalp masajı nasıl yapılır temel ilk yardım nasıl yapılır farkındalığı oluşturmak olarak belirtildi.

Kadirli Devlet Hastanesi Başhekimi Rüstem Avan, Normal formatı dışına çıkarak ezberden uzak güldürüyle beraber ilkyardımın farkındalığını oluşturup daha sonra da okulda karşılaşacakları temel ilkyardım problemlerine yaklaşımları konusunda eğitim vermeyi amaçladık. Bu konuda arkadaşlarım çok güzel işler yaptılar şu ana kadar iki bine yakın öğrenciye bu eğitimi verdik. Hedefimiz tüm Kadirlideki okullara ulaşmak. Şimdiden hastanemizde bu ekibi oluşturan uzman doktor Serkan Besli’ye ve diğer yardımcı arkadaş rol arkadaşlarını çok teşekkür ediyorum dedi. 
Hanifi Dörtgöz 

Diğer OSMANİYE haberleri

  • PAYLAŞ