Aygün “15 Temmuz’u Hak Ettiği Şekilde İşleyeceğiz”

Aygün “15 Temmuz’u Hak Ettiği Şekilde İşleyeceğiz”

Osmaniye’de Belediye tarafından düzenlenen 3. Kitap Fuarında yer Orka Çocuk Yayınlarının konuğu Olan Yapımcı Sibel Aygün Türkiye’de 15 Temmuz darbe girişiminin yeterince anlatılmadığını ifade ederek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bilgi doğrultusunda yeni bir filim çekmek için hazırlıklarının sürdüğünü söyledi.10.12.2018 16:35

Uluslararası festivallerde ödül almış 15 yabancı yönetmenle projenin hayata geçeceğini ifade eden Aygün “Filmimiz şuanda Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın bilgisi çalışmalarımız devam ediyor. 15 tane yabancı yönetmenle filmimizi hayata geçireceğiz. Bu yönetmenlerimiz ulusal filim festivallerinde  ödül almış yönetmenlerdir. Biz ülkemizde Temmuz’u işleyemedik. Anlatamadık inşallah bu projede 15 Temmuz’u hak ettiği şekilde işleyeceğiz” dedi.

Filimde 15 Temmuz Kahramanı Ömer Halis Demir’i oynayacak olan oyuncu İsmail Akkuş  “Osmaniye güzide illerimizden bir tanesi herşeyden daha ziyade Sayın Bahçeli’nin memleketi. Geldik gördük Osmaniye’de o dur ki öğretim ilgi alanlarında bu daha önem kazanmaya başlamış.  Bizlerde Osmaniye’ye Orka yayıncılığa destek amaçlı olarak burada bulunmaktayız. 15 Temmuzda Türkiye’nin milli gerçeğini nasıl yansıtacağız bununla alakalı doğru çalışmaları yapıyoruz” şeklinde konuştu.

Milli mirasları çocuklara yönelik yayınlarla gelecek nesillere aktarmak için çalışma yaptıklarını ifade eden ve Orka Yayınları Yönetim Kurulu Başkanı İrfan Onay ise “Orka Çocuk yayınlarına destek amacıyla burada bulunmaktayız. Yayın evimizin çocukların geleceklerine yönelik  önemli bir çalışma. Milli miraslarımızı gelecek nesile aktarma açısından değer taşıyor. Bu yayınlarda emeği geçenlere başta  Orka Çocuk Yönetim Kurulu Başkanı olmak Hakan Akgül başta olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ederiz. Hem eğitici hem öğretici, hem öğretici hem de ders kitapları müfredatına uygun olarak hazırladığımız kitapları çocuklarımızı yönelik olarak hazırladık. Büyük bir proje içerisinde Orka Çocuk  Milli Miraslarımız ve Türk Cumhuriyetleri isimli kitabımız var. Bu kitapla Türk milletini dünyaya tanıtmaya çalışıyoruz. Bu yolda emin adımlarla ilerliyoruz” dedi.

Orka Çocuk Yayınları Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Akgül   Orka Çocuk Yayınları olarak özel bir projeye imza attıklarını ve 3. düzenlenen Osmaniye fuarında da yayınımız yararlı ve iyi bir rol alması temennisinde bulundu.

Yapım ekibi ile yayın ekibi Osmaniye’de ağırlayan Osmanlı Ocakları 1299 Akdeniz Bölge Başkanı Bakır Yıldız ise 15 Temmuz’u anlatan filimlerin ve dizlerin çoğalması gerektiği ifade ederek  tarihimizin daha anlaşılması için yayınlar hazırlayan Orka Çocuk’a teşekkür etti.

Resul Özdil   

 

Diğer OSMANİYE haberleri

  • PAYLAŞ