Arz Gecesine OKÜ’de Büyük ilgi

Arz Gecesine OKÜ’de Büyük ilgi

ARZ Romanı Yazarı Bekir Manav ARZ Eser, Bestekarı Hanifi Gökhan ARZ Yönetmeni Resul Özdil’in Ortak projesi olan ”ARZ GECELERİ” Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi öğrencilerinde büyük ilgi gördü. 19.11.2018 17:41
 Osmaniye’de ilk programı gerçekleştirilen ülke genelinde yapılacak Türkiye turu ile İl, ilçe, belde ve köy programları ile Türklük sevdasını güçlü geçmişten güçlü geleceğe sloganı ile Yurt dışı programlarıyla taçlandıracak Arz Yolcuları beğeni topladı.
Arz Gecesine OKÜ’de büyük ilgiProgramda ilk defa Hanifi Gökhan tarafından seslendirilen Arz Romanından etkilenerek bestelenen Arz eseri katılımclardan tam not aldı.  Vatan bestekarı  Türk Dünyasının yeni ozanı Hanifi Gökhan tarafından bestelenen Kırgızca, Azerice söylenen eserler salonu coştururken Doğu Türkistan’da çin zulmünü anlatan Güzel Türkistan eseri hüzünlü anların yaşanmasına neden oldu.

Gecede Ozanlı Maranlı’nın Türk Ordusu albümünde yer alan eserleri seslendirken Organizasyonu gerçekleştirilen Genç Gönüller Kulübü Başkanı Oğuzhan Ulaşlı “Bu Birlik fotoğrafını oluşturduğunuz için sizlere teşekkür ediyorum bugün buna ihtiyacımız var hep beraber olacağız ve tarihteki şerefli yerimizi alacağız bizim millet olarak bilimde, fende ve teknolojide lider olmamız lazım biz bir araya geldiğimizde 3 Kıtaya hükmeden bir milletin evladları olarak inşallah bu zülum dünyası yerine ifsad dünyası yerine adil ve islah dünyasını kuracağız. Bugün Filistinde yine işgal ve saldırı var 2 Milyar Müslüman ve Türk alemiyiz eğer ki bir araya gelirsek Türk – İslam Birliğini kurarsak inşallah kimse bize zulmedemez ve saldırmaya dahi yeltenemez. Aziz Kardeşlerim Necip Fazıl Diyor Ya: Alevler İçinde Ev Üst Katında Ziyafet diye eğer ki biz bugün Doğu Türkistan için Bangladeş İçin Filistin İçin sızı duymuyorsak yazıklar olsun bize biz bu şanlı mücadelemizi sürdürecez şairin dediği gibi Öyle Şiddeti Tasmim ile çıktım ki yola çıksa karşıma mezar taşım dönmem bizde Allahın İzniyle bu yoldan dönmeyeceğiz Rabbim Bu Birlik Tablomuzu bozmasın inşallah hepinizi saygıyla selamlıyorum” şeklinde konuştu.


Arz Gecesine OKÜ’de büyük ilgiArz Yolcuları tarafından gerçekleştirilen Arz Gecesi Bestekar Hanifi Gökhan’ın salonda bulunan gençleri sahneye çağırarak hep birlikte okunan İzmir Marşı ile son buldu.

Geceninin sonunda Göktürkçeye çevrilen Arz eserin Bestekarı Hanifi Gökhan, Yönetmen Resul Özdil ile Arz Dizisinde Kürşat rolünü üstlenen Ali  Kök tarafından öğrencilere imzalandı.

Diğer OSMANİYE haberleri

  • PAYLAŞ