Yalçın “Memur-Sen’in Derdi Millet, Yükü Yeni Bir Medeniyettir”

Yalçın “Memur-Sen’in Derdi Millet, Yükü Yeni Bir Medeniyettir”

Memur-Sen’e bağlığı Eğitim Bir-Sen Şubesinin açılışı Genel Başkan Ali Yalçın’ın katılımıyla gerçekleştirdi. 29.03.2018 11:35

Yalçın, Osmaniye’de Eğitim Bir-Sen Şube binasının açılışını yaparak sendika üyeleriyle bir araya geldi.

Açılışın ardından Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi’nde (OKÜ) “Memur-Sen buluşması” etkinliğine katılan Yalçın, burada yaptığı açıklamada, coğrafyada yaşanan olayların sıradan bir hadise olmadığını belirtti.

Türkiye’ye karşı hamlelerin her geçen gün arttığına işaret eden Yalçın, “Coğrafyada dişe dokunur bir tek Türkiye kaldı. Bizim üç kıta hüküm süren medeniyetimizde 5 şehir var. Medeniyeti domino eden 5 şehir. Bunlar Kudüs, Bağdat, Şam, Kahire, İstanbul’dur. 4’ü kontrol altında. Sadece İstanbul var. Onun için ülkemize yönelik hamleler her geçen gün artıyor. Çünkü işin arka planında, lortlar kamarasında 120 yıl önceki süreci devreye koyanlar var. Yanı başımızda cereyan eden hadise, küçük İsrail ordusuna vererek koridor oluşturarak Türkiye’yi kuşatma ve daha sonra da mavi çizgi olarak ifade ettikleri Türkiye kısmını almaktır” şeklinde konuştu.

Yalçın, Türkiye’nin kendi geleceğinin aynı sıra bölgenin ve dünyanın geleceği için tarihi bir misyon ifa ettiğini kaydetti.

Türkiye’nin 15 Temmuz’da asil bir duruş gerçekleştirdiğini dile getiren Yalçın, “Bu asil duruş sayesinde ülkemiz 2000’den sonra yapılan bütün hamlelerin tamamının altından kalktığı gibi 15 Temmuz’da da en amansız işgal hareketinin de üstesinden gelmiş yeni bir kurtuluş destanı yazmış, bağırsaklarını temizlemiştir. Daha sonraki süreçte ise 1,5 ay geçmeden Fırat Kalkanı gibi o bölgeye bir dalış yaparak emperyalizmin şah damarını kesmiştir. Peşinden de Afrin Harekatıyla terörü küresel anlamda bitirme harekata imza atmıştır” diye konuştu.

Yalçın, Türkiye’nin DAİŞ ile özdeşleştirilmek ve Dünya’da Türkiye’nin DAİŞ ile etiketlemek istendiğini vurguladı.

Türkiye’nin DAİŞ ile en ciddi mücadele eden devlet olduğunu aktaran Yalçın, “PKK’ya çekiç güçle incirlikten kalkıp dün kargo uçaklarıyla silah atanlar, bin 34o lojistiği oraya aktararak, terörü bizzat destekleyerek, sonra dünyanın gözüne baka baka dalga geçerek bir dizayn yapmak istiyorlar. Tarihin önemli bir sürecindeyiz, çok önemli bir kesitteyiz. Bu sürecin içerisine millet olarak, memleket olarak çıkmamız sadece memleketin selameti açısında değil, bu coğrafyanın selameti açısından, medeniyet coğrafyasının geleceği açısından, insanlığın geleceği açısından son derece kıymetlidir” ifadelerini kulandı.

Memur-Sen’in kapasitesinin yüksek olduğunu anımsatan Yalçın, şöyle devam etti:

“Üyemizin sosyal haklarını geliştirmek, özgürlük alanlarını genişletmek, yaşanabilir bir gelir alabilmesi için milli gelirden payına düşeni taksim ettirebilmek görevimizdir. Memur-Sen bu anlamda üzerine düşen görevi layıkıyla yerine getiren bir teşkilattır. Birçok çalışmanın altında teri olan bir teşkilattır. Aile olarak derdi millet, kendi millet, yükü yeni bir medeniyet olan bir teşkilat olarak bizim işimiz özelde üyemizdir. Bu ülkenin korku tünelinden çıkması noktasında iradesi tam olan 15 Temmuz’da milletin saf tutan, ‘gece hele biraz ilerlesin, duruma bir bakalım, nasıl olursa ona göre pozisyon alırız’ diyerek, kalabalığın arasında daha sonra karışıp, fotoğraf verip hikaye yazan bir teşkilat değil bu teşkilat. Bu teşkilat bir sendikadan çok daha öte bir teşkilattır. Çünkü bu teşkilatın kapasitesi çok yüksektir. Yeni bir dünya kurulacaksa, yeni bir Türkiye olacaksa, sizin dışınızda bir şey olma şansı yoktur.”

Diğer GÜNDEM haberleri

  • PAYLAŞ