Kutsal Yolculuk Başlıyor

Kutsal Yolculuk Başlıyor

Umre için gidecekleri bilgilendirmek üzere A.Şekip Ersoy Kültür Merkezinde bir toplantı düzenlendi. 29.03.2018 12:25

Osmaniye’den Puantur şirketiyle 9-10 Nisan tarihinde 2 ayrı uçakla mukaddes beldelere gidecek olan 330 kişilik kafilenin hazırlıkları devam ediyor.

Umre için gidecekleri bilgilendirmek üzere A.Şekip Ersoy Kültür Merkezinde bir toplantı düzenlendi. Çok sayıda umreci adayı ve yakınlarının katıldığı toplantı K.Kerim tilaveti ile başladı. İlahi ve sohbetlerle manevi bir iklim oluştu ve duygusal anlar yaşandı. Kafile görevlileri tarafından umre ibadetinin ruhu ve kutsal toprakların önemi anlatıldı, yolculuk hakkında detaylı bilgiler verildi ve ibadetlerin eksiksiz yapılması için nasıl davranılacağı üzerinde duruldu.

Osmaniye Puantur yetkilisi Beytullah Rutbil, yıllardır böyle zor ama güzel bir hizmeti sunmaya çalışıyoruz Allah bizi mahcup etmesin ve tüm kardeşlerimizin ibadetlerini kabul etsin. Bizler Allah ve resulünün misafiri olarak gidiyoruz inşallah günahlarımızı affettirmeye ve daha güzel bir insan olmaya niyet ediyoruz. Artık sabrı ve duayı artırmanın vaktidir yolumuz açık olsun diye konuştu.

Hocalar tarafından İhram’ın nasıl giyileceği uygulamalı olarak anlatılarak ihram yasakları hakkında bilgi verildi. Toplantının son bölümünde ise umreye gidecek olanların aşıları yapıldı. Toplantı dualarla sona erdi.

Kaynak: RESUL ÖZDİL / www.habertanikgazetesi.com

Diğer GÜNDEM haberleri

  • PAYLAŞ